  • CAS26C220KAGFC
CAS26C220KAGFC
advertisement
Manufacturer No:
CAS26C220KAGFC
HK JDW NO:
417-CAS26C220KAGFC
Description:
CAS SMD SFTY 250 22pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2211 (5728 Metric)
Quantity:
In Stock : 60
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CAS26C220KAGFC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.110W 5.70mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    22pF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm