  • CAS21C153KARGC
CAS21C153KARGC
advertisement
Manufacturer No:
CAS21C153KARGC
HK JDW NO:
417-CAS21C153KARGC
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
Description:
CAS SMD SFTY 250 0.015μF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS21C153KARGC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    0.015μF
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm