  • CAS18C561JARGC
CAS18C561JARGC
advertisement
Manufacturer No:
CAS18C561JARGC
HK JDW NO:
417-CAS18C561JARGC
Description:
CAS SMD SFTY 250 560pF 250VAC Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS18C561JARGC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    560pF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm