  • CAS18C220JAGFC
CAS18C220JAGFC
advertisement
Manufacturer No:
CAS18C220JAGFC
HK JDW NO:
417-CAS18C220JAGFC
Description:
CAS SMD SFTY 250 22pF 250VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS18C220JAGFC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    22pF
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm