  • CAS17C101KAGGC
CAS17C101KAGGC
advertisement
Manufacturer No:
CAS17C101KAGGC
HK JDW NO:
417-CAS17C101KAGGC
Description:
CAS SMD SFTY 250 100pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS17C101KAGGC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm