  • CAS17C101JARFC
CAS17C101JARFC
advertisement
Manufacturer No:
CAS17C101JARFC
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CAS17C101JARFC
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
Description:
CAS SMD SFTY 250 100pF 250VAC Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CAS17C101JARFC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1808 (4520 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CAS SMD SFTY 250
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.080W 4.50mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm