  • CA3106E28-22SBA233
CA3106E28-22SBA233
advertisement
Manufacturer No:
CA3106E28-22SBA233
HK JDW NO:
410-CA3106E28-22SBA233
Package:
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 6 Positions Solder Cup Silver Green Zinc Cobalt Bulk N (Normal) Reverse Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CA3106E28-22SBA233
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA-B
  • Feature
    Strain Relief
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    6
  • Color
    Green
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Reverse Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    22A 135A