  • CA3106E22-12SB01
CA3106E22-12SB01
advertisement
Manufacturer No:
CA3106E22-12SB01
HK JDW NO:
410-CA3106E22-12SB01
Package:
Datasheet:
CA3106E22-12SB01
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 5 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Reverse Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CA3106E22-12SB01
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA-B
  • Published
    2016
  • Feature
    Strain Relief
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    5
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Female
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Reverse Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • MIL Conformance
    YES
  • DIN Conformance
    NO
  • IEC Conformance
    NO
  • Filter Feature
  • Mixed Contacts
    YES
  • Option
    GENERAL PURPOSE
  • Current Rating (Amps)
    22A 74A
  • Total Number of Contacts
    5
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    74A