  • CA3106E20-11PB13
CA3106E20-11PB13
advertisement
Manufacturer No:
CA3106E20-11PB13
HK JDW NO:
410-CA3106E20-11PB13
Package:
Datasheet:
CA3106E20-11PB13
Description:
Plug, Male Pins Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 13 Positions Solder Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Reverse Bayonet Lock
Quantity:
In Stock : 38
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CA3106E20-11PB13
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA-B
  • Feature
    Strain Relief
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Plug, Male Pins
  • Number of Positions
    13
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Reverse Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Orientation
    N (Normal)
  • Shielding
    Shielded
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    22A