  • CA3102E22-5PBF80
CA3102E22-5PBF80
advertisement
Manufacturer No:
CA3102E22-5PBF80
HK JDW NO:
410-CA3102E22-5PBF80
Package:
Datasheet:
CA3102E22-5PBF80
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 6 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Reverse Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CA3102E22-5PBF80
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA-B
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    6
  • Color
    Olive Drab
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Reverse Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    22A 41A
  • Orientation
    N (Normal)
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    41A