  • CA3102E20-22SWBA232
CA3102E20-22SWBA232
advertisement
Manufacturer No:
CA3102E20-22SWBA232
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-CA3102E20-22SWBA232
Package:
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 6 Positions Solder Cup Silver Black Zinc Cobalt Bulk W Reverse Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CA3102E20-22SWBA232
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Material
    Copper
  • Mount
    Flanges, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA-B
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Cup
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    6
  • Color
    Black
  • Gender
    Receptacle
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Reverse Bayonet Lock
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    22A 74A
  • Orientation
    W
  • Ingress Protection
    IP67 - Dust Tight, Waterproof
  • Current Rating
    74A