  • CA3102E18-1PC22F80
CA3102E18-1PC22F80
advertisement
Manufacturer No:
CA3102E18-1PC22F80
HK JDW NO:
410-CA3102E18-1PC22F80
Package:
Description:
Receptacle, Male Pins Aluminum Alloy Panel Mount 10 Positions Crimp Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Threaded
Step5Bar-code shipping tag
CA3102E18-1PC22F80
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Receptacle, Male Pins
  • Number of Positions
    10
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Current Rating (Amps)
    22A