  • CA22J13207Q
CA22J13207Q
advertisement
Manufacturer No:
CA22J13207Q
Manufacturer:
C&K
HK JDW NO:
174-CA22J13207Q
Package:
Datasheet:
CA22J13207Q
Description:
CA22J13207Q datasheet pdf and Rocker Switches product details from C&K stock available at Utmel
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CA22J13207Q
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount, Snap-In
  • Operating Temperature
    -30°C~65°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CA
  • Feature
    Positive Detent
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    15A AC
  • Termination Style
    Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Concave (Standard V)
  • Circuit
    DPST
  • Switch Function
    On-Off
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 28.20mm x 22.00mm