  • CA06R24-28SWF80A206
CA06R24-28SWF80A206
advertisement
Manufacturer No:
CA06R24-28SWF80A206
Manufacturer:
ITT Cannon, LLC
HK JDW NO:
410-CA06R24-28SWF80A206
Package:
Description:
Plug, Female Sockets Aluminum Alloy Free Hanging (In-Line) 24 Positions Crimp Silver Black Zinc Bulk W Threaded
Step5Bar-code shipping tag
CA06R24-28SWF80A206
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Aluminum Alloy
  • Body Material
    Aluminium
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Series
    MIL-DTL-5015, CA
  • Feature
    Strain Relief
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Crimp
  • Connector Type
    Plug, Female Sockets
  • Number of Positions
    24
  • Color
    Black
  • Gender
    Male
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Threaded
  • Contact Finish - Mating
    Silver
  • Orientation
    W
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Current Rating
    22A