  • CA000247R00JE05
CA000247R00JE05
advertisement
Manufacturer No:
CA000247R00JE05
HK JDW NO:
873-CA000247R00JE05
Datasheet:
CA000247R00JE05
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 47Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CA000247R00JE05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
    CA
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    47Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    2W
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W
  • Diameter
    4.32mm