  • CA00021R000KE66
CA00021R000KE66
advertisement
Manufacturer No:
CA00021R000KE66
HK JDW NO:
873-CA00021R000KE66
Datasheet:
CA00021R000KE66
Description:
FIXED RESISTOR, 1Ohm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
CA00021R000KE66
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -65°C~275°C
  • Size / Dimension
    0.170Diax0.630L 4.32mmx16.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Last Time Buy
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    1Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    2W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    2W