  • CA-301 18.4320M-C
CA-301 18.4320M-C
advertisement
Manufacturer No:
CA-301 18.4320M-C
HK JDW NO:
262-CA-301 18.4320M-C
Package:
Cylindrical Can, Radial
Datasheet:
CA-301 18.4320M-C
Description:
CA-301 18.4320M-C datasheet pdf and Crystals product details from EPSON stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
CA-301 18.4320M-C
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Cylindrical Can, Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CA-301
  • Size / Dimension
    0.122Diax0.350L 3.10mmx8.90mm
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    MHz Crystal
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Frequency
    18.432MHz
  • Frequency Stability
    ±30ppm
  • Physical Dimension
    D3.1XH8.9 (mm)/D0.122XH0.35 (inch)
  • Operating Frequency
    18.432MHz
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    40Ohm
  • Load Capacitance
    18pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Drive Level
    10 μW
  • Height Seated (Max)
    0.350 8.90mm