  • C961U222MWWDCAWL20
C961U222MWWDCAWL20
advertisement
Manufacturer No:
C961U222MWWDCAWL20
HK JDW NO:
417-C961U222MWWDCAWL20
Description:
C900AS SFTY X1-760 Y1-500 2200pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.512Dia 13.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C961U222MWWDCAWL20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AS SFTY X1-760 Y1-500
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    Y5U E
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm