  • C947U392MYVDAA7317
C947U392MYVDAA7317
advertisement
Manufacturer No:
C947U392MYVDAA7317
HK JDW NO:
417-C947U392MYVDAA7317
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 20% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C947U392MYVDAA7317
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    3.9nF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm