  • C941U470JYNDCAWL20
C941U470JYNDCAWL20
advertisement
Manufacturer No:
C941U470JYNDCAWL20
HK JDW NO:
417-C941U470JYNDCAWL20
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 47pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.433Dia 11.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C941U470JYNDCAWL20
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    NP0
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm