  • C927U820JZSDAAWL35
C927U820JZSDAAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C927U820JZSDAAWL35
HK JDW NO:
417-C927U820JZSDAAWL35
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 82pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C927U820JZSDAAWL35
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2016
  • Series
    C900AC SFTY X1-440 Y2-300
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm