  • C921U222MZWDCA7317
C921U222MZWDCA7317
advertisement
Manufacturer No:
C921U222MZWDCA7317
HK JDW NO:
417-C921U222MZWDCA7317
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 2200pF 440VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C921U222MZWDCA7317
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    C900AC SFTY X1-440 Y2-300
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 440; 300, SAFTEY CLASS: X1/Y2
  • Capacitance
    2200pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5U
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    3520
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    9mm
  • Length
    9mm
  • Width
    5mm