  • C921U222MVVDAAWL20
C921U222MVVDAAWL20
advertisement
Manufacturer No:
C921U222MVVDAAWL20
HK JDW NO:
417-C921U222MVVDAAWL20
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 2200pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.354Dia 9.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C921U222MVVDAAWL20
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-400
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    2200pF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    3522
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    9mm
  • Length
    9mm
  • Width
    5.5mm