  • C915U200JYNDAA7317
C915U200JYNDAA7317
advertisement
Manufacturer No:
C915U200JYNDAA7317
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C915U200JYNDAA7317
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
20pF Ceramic Capacitor 5% 60 ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C915U200JYNDAA7317
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    60 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    20pF
  • Voltage - Rated AC
    250V