  • C911U561KZYDAAWL45
C911U561KZYDAAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C911U561KZYDAAWL45
HK JDW NO:
417-C911U561KZYDAAWL45
Package:
Datasheet:
Description:
560pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 545
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C911U561KZYDAAWL45
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    560pF
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    3220
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    8mm
  • Length
    8mm
  • Width
    5mm