  • C911U560JZSDAAWL50
C911U560JZSDAAWL50
advertisement
Manufacturer No:
C911U560JZSDAAWL50
HK JDW NO:
417-C911U560JZSDAAWL50
Description:
56pF Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C911U560JZSDAAWL50
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    56pF
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    10mm