  • C911U471KVYDAAWL30
C911U471KVYDAAWL30
advertisement
Manufacturer No:
C911U471KVYDAAWL30
HK JDW NO:
417-C911U471KVYDAAWL30
Package:
Datasheet:
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C911U471KVYDAAWL30
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    3220
  • Height
    8mm
  • Length
    8mm
  • Width
    5mm