  • C911U152MVVDBAWL45
C911U152MVVDBAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C911U152MVVDBAWL45
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C911U152MVVDBAWL45
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 1500pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C911U152MVVDBAWL45
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-400
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm