  • C907U471KYYDAAWL50
C907U471KYYDAAWL50
advertisement
Manufacturer No:
C907U471KYYDAAWL50
HK JDW NO:
417-C907U471KYYDAAWL50
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
C907U471KYYDAAWL50
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    470pF
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm