  • C907U470JZSDDA7317
C907U470JZSDDA7317
advertisement
Manufacturer No:
C907U470JZSDDA7317
HK JDW NO:
417-C907U470JZSDDA7317
Description:
47pF Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C907U470JZSDDA7317
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    47pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    5128
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    13mm
  • Length
    13mm
  • Width
    7mm