  • C907U300JYSDCAWL40
C907U300JYSDCAWL40
advertisement
Manufacturer No:
C907U300JYSDCAWL40
HK JDW NO:
417-C907U300JYSDCAWL40
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 30pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U300JYSDCAWL40
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    X1, Y2
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%