  • C907U240JZSDAA7317
C907U240JZSDAA7317
advertisement
Manufacturer No:
C907U240JZSDAA7317
HK JDW NO:
417-C907U240JZSDAA7317
Description:
C900AC SFTY X1-440 Y2-300 24pF 440VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U240JZSDAA7317
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    C900AC SFTY X1-440 Y2-300
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    440VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    24pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
    Yes
  • Size Code
    2820
  • Lead Style
    Straight
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    7mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm