  • C907U102MYWDBAWL35
C907U102MYWDBAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C907U102MYWDBAWL35
HK JDW NO:
417-C907U102MYWDBAWL35
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 1000pF 400VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C907U102MYWDBAWL35
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    Y5U
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm