  • C905U220JYSDCAWL45
C905U220JYSDCAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C905U220JYSDCAWL45
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C905U220JYSDCAWL45
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
C905U220JYSDCAWL45
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Diameter
    7mm