  • C901U331KUYDCAWL40
C901U331KUYDCAWL40
advertisement
Manufacturer No:
C901U331KUYDCAWL40
HK JDW NO:
417-C901U331KUYDCAWL40
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-250 330pF 400VAC Ceramic Capacitor ±10% Y5P B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C901U331KUYDCAWL40
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-250
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    330pF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    Y5P
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    Y5P
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    400V
  • Height
    7mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm