  • C901U330JVSDAAWL45
C901U330JVSDAAWL45
advertisement
Manufacturer No:
C901U330JVSDAAWL45
HK JDW NO:
417-C901U330JVSDAAWL45
Description:
C900AH SFTY X1-400 Y1-400 33pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C901U330JVSDAAWL45
    Select All
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    C900AH SFTY X1-400 Y1-400
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 400
  • Capacitance
    33pF
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    7mm
  • Length
    7mm
  • Width
    5mm