  • C901U300JYSDAAWL35
C901U300JYSDAAWL35
advertisement
Manufacturer No:
C901U300JYSDAAWL35
HK JDW NO:
417-C901U300JYSDAAWL35
Description:
C900AC SFTY X1-400 Y2-250 30pF 400VAC Ceramic Capacitor ±5% SL 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
C901U300JYSDAAWL35
    Select All
  • Factory Lead Time
    52 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C900AC SFTY X1-400 Y2-250
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Voltage - Rated
    400VAC
  • Capacitance
    30pF
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm