  • C7602A.21.08
C7602A.21.08
advertisement
Manufacturer No:
C7602A.21.08
HK JDW NO:
336-C7602A.21.08
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C7602A.21.08
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Insulation Material
    PVC
  • Conductor Material
    Copper, Annealed Tinned
  • Jacket (Insulation) Material
    Poly-Vinyl Chloride (PVC)
  • Operating Temperature
    -12°C~90°C
  • Series
    MIL-W-76B, 7602A
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    90°C
  • Min Operating Temperature
    -12°C
  • Color
    Brown
  • Wire Gauge
    22 AWG
  • Voltage
    1000V
  • Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Type
    Hook-Up
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Jacket Color
    Brown
  • Conductor Strand
    7/30
  • Jacket (Insulation) Diameter
    0.062 (1.57mm)
  • Insulation Diameter
    1.5748 mm
  • Length
    1000.0' 304.8m
  • Jacket (Insulation) Thickness
    0.016 0.41mm