  • C60-075-VE
C60-075-VE
advertisement
Manufacturer No:
C60-075-VE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-C60-075-VE
Package:
TO-247
Datasheet:
C60-075-VE
Description:
Heat Sinks HEATSINK TO247 TO264
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C60-075-VE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Clip, Solder
  • Package / Case
    TO-247
  • Material
    Aluminum
  • Shape
    Rectangular, Fins
  • Package Cooled
    TO-220, TO-247, TO-264
  • Material Finish
    Degreased
  • Published
    2014
  • Series
    C60
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Board Level, Vertical
  • Attachment Method
    Clip, Solder Foot
  • Height Off Base (Height of Fin)
    1.610 40.89mm
  • Height
    63mm
  • Length
    2.953 75.00mm
  • Width
    2.480 62.99mm