  • C4AQUBW5200A3MJ
C4AQUBW5200A3MJ
advertisement
Manufacturer No:
C4AQUBW5200A3MJ
HK JDW NO:
417-C4AQUBW5200A3MJ
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
C4AQUBW5200A3MJ
Description:
C4AQ 20μF Film Capacitor ±5% Radial - 4 Leads PC Pins 1300V 1.3kV-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 1955
Step5Bar-code shipping tag
C4AQUBW5200A3MJ
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2018
  • Series
    C4AQ
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    20μF
  • Voltage - Rated DC
    1300V 1.3kV
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.5mOhm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.783 45.30mm