  • C4AQQBW5300A3MJ
C4AQQBW5300A3MJ
advertisement
Manufacturer No:
C4AQQBW5300A3MJ
HK JDW NO:
417-C4AQQBW5300A3MJ
Datasheet:
C4AQQBW5300A3MJ
Description:
C4AQ 30μF Film Capacitor ±5% Radial - 4 Leads PC Pins 1100V 1.1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
C4AQQBW5300A3MJ
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C4AQ
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.181W 57.50mmx30.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Automotive; DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated DC
    1100V 1.1kV
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5.2mOhm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.783 45.30mm