  • C4AQIEW6100A3BJ
C4AQIEW6100A3BJ
advertisement
Manufacturer No:
C4AQIEW6100A3BJ
HK JDW NO:
417-C4AQIEW6100A3BJ
Datasheet:
Description:
C4AQ 100μF Film Capacitor ±5% Radial - 4 Leads PC Pins 800V-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 10203
Step5Bar-code shipping tag
C4AQIEW6100A3BJ
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    C4AQ
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.772W 57.50mmx45.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Automotive; DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.9mOhm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    2.571 65.30mm