  • C4AF3EW5150A3AK
C4AF3EW5150A3AK
advertisement
Manufacturer No:
C4AF3EW5150A3AK
HK JDW NO:
417-C4AF3EW5150A3AK
Datasheet:
C4AF3EW5150A3AK
Description:
C4AF 15μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 800V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 8
Step5Bar-code shipping tag
C4AF3EW5150A3AK
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    C4AF
  • Size / Dimension
    2.264Lx1.772W 57.50mmx45.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    800V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.6mOhm
  • Lead Spacing
    2.067 52.50mm
  • Height Seated (Max)
    2.217 56.30mm