  • C45-2DC24-72P
C45-2DC24-72P
advertisement
Manufacturer No:
C45-2DC24-72P
Manufacturer:
Orion Fans
HK JDW NO:
594-C45-2DC24-72P
Package:
Datasheet:
C45-2DC24-72P
Description:
FAN CORD 45DEG 2POS 72" AC PLUG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
C45-2DC24-72P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Thermoplastic
  • Published
    2008
  • Feature
    Daisy Chain
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Color
    Black
  • Voltage - Rated
    250V
  • Style
    Female Receptacle to Male Plug
  • Current Rating
    10A
  • Number of Conductors
    2
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Wire Gauge
    18 AWG