  • C44UUGT6320M86K
C44UUGT6320M86K
advertisement
Manufacturer No:
C44UUGT6320M86K
HK JDW NO:
417-C44UUGT6320M86K
Datasheet:
C44UUGT6320M86K
Description:
C44U-M 320μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1300V 1.3kV-DC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
C44UUGT6320M86K
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    3.346Dia 85.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    320μF
  • Voltage - Rated DC
    1300V 1.3kV
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7mOhm
  • Lead Spacing
    1.260 32.00mm
  • Height Seated (Max)
    7.165 182.00mm