  • C44UUGT6200M82K
C44UUGT6200M82K
advertisement
Manufacturer No:
C44UUGT6200M82K
HK JDW NO:
417-C44UUGT6200M82K
Datasheet:
C44UUGT6200M82K
Description:
C44U-M 200μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Threaded, Female 1300V 1.3kV-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 14
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C44UUGT6200M82K
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Series
    C44U-M
  • Size / Dimension
    3.346Dia 85.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Threaded, Female
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    200μF
  • Voltage - Rated DC
    1300V 1.3kV
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5mOhm
  • Lead Spacing
    1.260 32.00mm
  • Height Seated (Max)
    4.646 118.00mm