  • C44AHFP5300ZC0J
C44AHFP5300ZC0J
advertisement
Manufacturer No:
C44AHFP5300ZC0J
HK JDW NO:
417-C44AHFP5300ZC0J
Package:
Datasheet:
Description:
C44A 30μF Film Capacitor 5% Screw 330V-DC 330V-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 76
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C44AHFP5300ZC0J
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    THREADED STUD
  • Mounting Feature
    STUD MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C44A
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 330
  • HTS Code
  • Capacitance
    30μF
  • Voltage - Rated DC
    330V
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Pitch
    22.3mm
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    600V
  • Diameter
    50mm
  • Length
    101mm