  • C430C154K2R5TA
C430C154K2R5TA
advertisement
Manufacturer No:
C430C154K2R5TA
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C430C154K2R5TA
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
AxiMax 400 Comm X7R 0.15μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Quantity:
In Stock : 844
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C430C154K2R5TA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AxiMax 400 Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.150Diax0.240L 3.81mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    3.81mm
  • Length
    7.37mm