  • C410C472M5R5TA7200
C410C472M5R5TA7200
advertisement
Manufacturer No:
C410C472M5R5TA7200
HK JDW NO:
417-C410C472M5R5TA7200
Description:
AxiMax 400 Comm X7R 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Quantity:
In Stock : 5731
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
C410C472M5R5TA7200
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2017
  • Series
    AxiMax 400 Comm X7R
  • Size / Dimension
    0.095Diax0.170L 2.41mmx4.32mm
  • Tolerance
    ±20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Packing Method
    TR, 12 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.54mm
  • Length
    4.32mm