  • C410C471J1G5TA
C410C471J1G5TA
advertisement
Manufacturer No:
C410C471J1G5TA
HK JDW NO:
417-C410C471J1G5TA
Package:
Dipped
Datasheet:
C410C471J1G5TA
Description:
470pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Dipped
Step5Bar-code shipping tag
C410C471J1G5TA
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Dipped
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Published
    2008
  • Tolerance
    5%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    BULK
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Dissipation Factor
    0.1 %
  • Length
    4.32mm